Nors mediniai langai gaminami šimtmečius, ne paslaptis, kad rinkoje dominuoja plastikiniai (PVC). Kaip taisyklė natūraliai formuojasi ir niekuo nepagrįstas įvaizdis, kad tai, ką naudoja daugelis, yra geriau. Žmonės į medinius langus žiūri įtariai ir net nenori pasidomėti, ar susiformavę mitai turi kažkokį realų pagrindą.
Žemaitijoje įsikūrusios medinius langus gaminančios bendrovės vadovas Pranas Varkojis džiaugiasi, kad neretai sulaukia klientų, kurie pasigiria, kad jo įmonės pagamintas medinis langas sąžiningai atitarnavo 15 ar net 20 metų. Dar labiau džiugina tai, kad tokie klientai nė nemano savo langų išmainyti į plastiką, o juos keičia naujesniais, šiltesniais mediniais langais tiesiog atsiradus energijos taupymo poreikiui.
Medinis langas plastikinį lenkia daugeliu aspektų. Visų pirma – ekologija ir tuo maloniu vidiniu jausmu, kai žinai, kad tavo namie sveikas, natūralus daiktas. Kas tikriausiai nustebins daugelį, medinis langas netgi ir ugniai gerokai atsparesnis negu akimirksniu užsiliepsnojantis plastikas. Kilus gaisrui, neilgai trukus išsilydžius plastikinio lango rėmui, išvirtęs stiklo paketas į patalpą įleidžia deguonies, tuo ypač pagreitindamas ugnies plitimą. Ypač pragaištingas toks gaisras būtų daugiabutyje. Tuo tarpu medinis langas per tą patį laiką tik vos vos apdegs, suteikdamas galimybę sėkmingai užgesinti ugnį.
Nors neįveikiamų langų nebūna, P. Varkojo teigimu, vagys ir plėšikai su mediniu langu taip pat turėtų gerokai labiau pavargti, norėdami pažeidę rėmą patekti į pastato vidų. Net ir stiklo paketo išėmimas užimtų daugiau laiko.
Daugelį domina langų kaina, o ji priklauso nuo skaičiavimo. Plastikiniai langai paprastai tarnauja ne daugiau kaip 15-20 metų ir po to juos dažniausiai tenka išmesti, kadangi per tiek laiko jie išsikraipo, sandarintina, o vien tarpinių keitimas dažniausiai negelbsti. Kai tuo tarpu medinius po tiek laiko tereikia kosmetiškai paremontuoti, pavyzdžiui, perdažyti. Na, kas gali laukti rimčiausio – gali tekti pakeisti, užsandarinti stiklo paketą.